spot_img

ذات صلة

جمع

Hořák na plazmové řezání – rychle a spolehlivě

Hořák na plazmové řezání je velmi přesný, přičemž vyfukuje...

Zajímavý příběh loga

Historie loga Prada se začala psát v roce 1919,...

Šunka – víc než jen kus masa

Před velikonočními svátky se každá hospodyňka nebo domácí pán...

Šovdra – naše tradiční specialita

Z hlubokého zapomnění se opět probudila jedna z našich...

Kam s dětmi na výlet: Jeskyňářské dobrodružství pod starým hradem

Zapomeňte na vybetonované chodníčky, kovová zábradlí a elektrické osvětlení....

Hořák na plazmové řezání – rychle a spolehlivě

Hořák na plazmové řezání je velmi přesný, přičemž vyfukuje plazmu o vysoké teplotě. Plazmové řezání je tedy rychlé, což patří mezi jednu z největších výhod. Oblíbené je mezi profesionály a amatéry.

Řezání plazmou

Plazmové řezání má své místo v různých profesionálních oblastech, ovšem i mezi hobby nadšenci. Plazmový řezací stroj se skládá ze zdroje energie, nezbytností je samozřejmě také hořák na plazmové řezání. Tím prochází ionizovaný plyn neboli plazma. Má velmi vysokou teplotu kolem 20 000 °C a hořákem prochází ve vysoké rychlosti. Je tak zajištěna vysoká řezná rychlost. Přitom však nijak neutrpí kvalita řezu a hořák pro plazmu zůstává přesný.

zdroj: https://pixabay.com/

Zdroj vzduchu

Zatímco pro dělení materiálů jinými metodami jsou využívány specifické plyny, pro řezání plazmou si vystačí pouze se stlačeným vzduchem. Provozní náklady jsou tak relativně nízké. Potřebovat budete pouze kvalitní kompresor, ideálně s odlučovačem oleje. Čistota vzduchu je důležitá pro životnost hořáku a kvalitu řezu. Zejména v profesionálních oblastech je pro řezání plazmou využíván i argon, dusík, kyslík, či jejich směsi, ovšem rozhodně to není nutností.

Výběr zařízení

Pokud vybíráte novou plazmovou řezačku, je rozhodně z čeho vybírat. Volte dle toho, zda je pro vás prioritou zabudovaný kompresor, či hledáte vysoký výkon. Obecně lze říci, že na 1 mm plechu je potřeba zhruba 5 A. Plazmové řezačky jsou využívány pro dělení plechů o tloušťce 1–100 mm. Hořák je často již součástí, pokud si však vybíráte, dbejte na délku kabelu. Čím delší, tím spíše vám může překážet. Ovšem nevolte ani minimální délku kabelu, v takovém případě se práce komplikuje a plech musíte neustále přizpůsobovat dosahu hořáku.

Plazmové řezání si získalo velkou oblibu, ve srovnání s jinými metodami je totiž rychlejší, efektivnější a přesnější.

المادة السابقةZajímavý příběh loga
spot_imgspot_img